Zlomená poloosa -  2008

 

    Do Zlatomlýna na letošní řočník Zlomené poloosy jsme vyrazili ve třech autech v pátek brzo odpoledne. Někteří jeli dříve, jiní později. Již po pár kilometrech v Hulíně jsme měli první nečekanou zastávku. No, Pavel už ví, jak to může dopadnout, když nejsou řádně utažené matice kol. Další zastávka už byla naplánovaná na návrší Žuráň u Slavkova, odkud Napoleon Bonaparte řídil v roce 1805 Bitvu tří císařů.

   

    Ve Zlatomlýně se sraz konal poprvé. Nová lokalita je velmi pěkná, a nám účastníkům se tam líbilo. Dostatečně velká louka v rovině, sociálky, koupání - všechno tam je. Na místě jsme se setkali s dalšími účastníky z našeho VCC Zlín.

    Start soutěže byl přímo v kempu a protože aut bylo dost, vytvořil se rychle hrozen aut.

    Trať byla postavená na příjemné svezení a itinerář byl přesný a bez chyb. Asi největší nepříjemností v průběhu soutěže byl oběd. Přestávka mezi etapami byla naštěstí neomezeně dlouhá. Jídlo bylo dobré, ale obsluha naprosto katasrofální. To ale samozřejmě není chyba pořadatelů srazu. Dvě fotky jsou z asi nejtěžšího místa, kde byl ale připravený traktor, který nás tahal z bláta ven (nikoliv do louže). Cíl soutěže byl v motokrosovém areálu, kde se mohli zájemci ještě projet. Jak můžete viděl, byly připravené i menší jamky, tak na jedno auto. Ta delší auta občas vyjížděla ven bez mlhovek, značek a tak.

    Cestou zpět jsme se stavili u benzinky, oběd byl v motorestu Rohlenka.

    Počasí bylo celou dobu krásné a víkend se nám vydařil.

© Text a foto Vladimír Chlopčík 2008