Setkání na Valachoch 2004

 

    15. zlínský sraz se letos nekonal. Na poslední chvíli jsme museli shánět náhradní lokalitu, žádná ale nesplňovala naše poměrně vysoké nároky. Proto jsme sraz tři týdny před jeho konáním zrušili. Volný termín narychlo využili dva naši členové a za přispění dalšího kamaráda zorganizovali toto vydařené Setkání pro naše členy a velmi omezený počet pozvaných.

    V sobotu jsme vstávali do slunečního rána. Projížďka vedla převážně po nedokončené železniční trati, kterou ve 30. letech minulého století nechal stavět Baťa, aby propojil Moravu se Slovenskem. On to nestihnul a ti co přišli po něm se na to vykašlali a tak doprava vázne dodnes. Jsou hotové náspy, zářezy, odvodňovací kanály, někde byly i mosty,...... jenom je to všechno za těch 80 let řádně zarostlé. Dopolední část výletu jsme zakončili obědem v hotelu Sirákov.

    Cestou se objevily menší i větší problémy. Na první pohled to vypadá, že si ogaři za pečlivého dozoru nalévají nějakého dobrého panáka. Ta červená hadička, které je kousek vidět ale míří do převodky řízení a v té flašce je olej. Proč se s tím otravovat někde doma v garáži, kde je na to člověk sám, že. Na druhé fotce je vidět, že kačena už byla zase v plné síle a musela odtáhnout Land Rovera, kterému se vysypalo hlavní ložisko na klice. (Věděli jste, například, že sada hlavních ložisek na Kaďoura je asi 7x dražší než na toho Rovera?)

 

    V kempu už byla odpoledne pohoda a proběhla i jízda zručnosti. Počasí bylo teplé, pivo studené, stejky propečené,   prostě fajn.

 

© Text a foto Vladimír Chlopčík 2004