17. zlínský sraz historických vojenských vozidel

Slavičín 17. - 19. 8. 2007


    Letos jsme přesunuli centrum našeho srazu do kasáren poblíž Slavičína. Kasárna jsou nyní majetkem města Slavičín, po té, co je opustila armáda ČR. V areálu kasáren je k dispozici veškeré technické zázemí a dostatečně veliká plocha pro stany i auta. Areál jsme sdíleli se členy airsoft klubu, kteří pro nás dělali službu na bráně.

   

 

    Trať měla délku mírně přes 40 km a byla rozdělena do čtyř etap. Letošní trať byla spíše lehká, ale většinou se lidem líbila. Přesto bych byl rád, kdyby se nám v příštích letech podařilo omezit úseky po asfaltových silnicích. Protože počasí bylo krásné, nebyl žádný problém s průjezností.

                      

     

    Na trase soutěže byly připraveny čtyři časové kontroly, které jsou vyznačeny v itineráři. Posádky jednotlivých vozidel k nim musí přijíždět přesně v určeném čase. Pokud přijedou dříve nebo později, jsou penalizovány 60 body za každou minutu. Čtyři byly i průjezdní kontroly v nichž posádky plnily různé úkoly. Například měly za úkol poznat velikost běžných montážních klíčů. Jak můžete vidět, vyskytovaly se v průjezdních kontrolách i různé podivné figury.

 

    Letos byly ještě na Česko - Slovenské hranici zátarasy. Hranici jsme nepřejeli, ale pohybovali jsme se v její těsné blízkosti. Taky jsme měli prakticky poslední možnost se vyfotit u zábran. Po vstupu obou zemí do Shengenského prostoru všechny zátarasy zmizí.

 

 

    Odpoledne probíhaly již známé soutěže pro děti. Samozřejmě ani rodiče nepřišli zkrátka. V 19 hodin jsme spokojeným vítězům předali poháry a ceny a potom už se slavilo a tančilo na louce za tradičního doprovodu country skupiny Pěšáci.

 

 

    Poslední fotografii bych pojmenoval: Když se setkají dvě legendy.

 

 

   Letošní, 17. ročník Zlínského srazu historických vojenských vozidel 2007 jsme uspořádali pod záštitou hejtmana, pana Libora Lukáše a za podpory Zlínského kraje.

© Vladimír Chlopčík 2007