20. zlínský sraz historických vojenských vozidel

Slavičín 20. - 22. 8. 2010


    I v letošním roce jsme využili možnosti uspořádat sraz v objektu kasáren poblíž Slavičína. V areálu kasáren je k dispozici veškeré technické zázemí a dostatečně veliká plocha pro stany i auta. Na přípravě se opět podíleli i členové Klubu vojenské historie Army park Slavičín. Poděkování patří také zlínským firmám Noventis, Kyklop, Film real a Esprint a které nás podpořily i finančně.

           

    V páte ráno jsme se vydali na kontrolu tratě. Odpoledene jsme na chvíli zajeli do motokrosového areálu vedle Slavičína na volné ježdění. Na večer jsme měli nachystaný noční výjezd v koloně do terénu. Protože se ale přihlásili pouze dva zájemci, vyjížďka se nekonala.

    Letošní trať byla s déklou 67 km druhá nejdelší v historii zlínských srazů. Její vytyčení bylo ovlivněno letošním extrémním počasím. V lesích byla spousta vyvrácených stromů, půda byla velmi podmáčená. Proto jsme celou trať vedli po zpevněných vozovkách. Trať byla rozdělená třemi šasovými kontrolami do čtyř etap. Podle zadané průměrné rychlosti si musely posádky spočítat dobu jízdy v každé etapě a tuto přesně dodržet. Dále byly na trati čtyři průjezní kontroly. Jejich poloha není předem známá a posádky vozidel v nich plní různé úkoly jako: střelba ze vzduchovky, poznat pouze čichem neznámé tekutiny (kofola, fermeř, benzín, citronový Jar)

    Sobota začala v devět hodin rozpravou o trati soutěže. První vozidla odstartovala ze slavičínského Horního náměstí v deset hodin. Startovní interval byl dvě minuty. Celý den bylo krásně. Brzy odpoledne se dostali všichni bez problémů do cíle. Odpoledne proběhly v kasárnách obvyklé různé dětské soutěže, občerstvení fungovalo dobře.

                                                               

    Odpoledne jsme se v kempu mohli na vlastní oči přesvědčit, že kolona GAZů nikdy nekončí (když jich jezdí ve velkém kruhu osmnáct). V sedm hodin večer bylo vyhlášení výsledků všech soutěží. Následovala volná zábava podpořená country kapelou Karma. Před desátou hodinou byl k 20. výročí pořádný ohňostroj.

       

Počasí bylo od čtvrtka až do neděle výborné, nezbývalo nic jiného než v neděli dopoledne všechno sbalit a jet domů. Značně mě překvapilo, že si účastníci pochvalovali i letošní mimořádně lehkou trať.

 

Spoustu fotek (nejen) z 20. zlínského srazu najdete taky na těchto stránkách Army parku Slavičín.

 

 

Foto Vladimír Chlopčík, Hynek Růžička © Vladimír Chlopčík 2010

 

Zobrazeno

4905

x