22. zlínský sraz historických vojenských vozidel

Držková 17. - 19. 8. 2012


    Letos jsme byli opět v autokempu Patriot v Držkové. Zázemí je výborné, prostor pro všechny pozvane přiměřený. Počasí je v letošním létě jako na houpačce, ale nám vyšlo skvěle. Bylo kolem 27°C a nespadla ani kapka. Už řadu let je trať stále lehčí a lehčí. Jednak proto, že jsou veliké problémy se dostat na lesní cesty a také proto, že mnoho účastníků si lehké tratě pochvaluje. (Dříve se o takové lehké soutěži říkalo:"Hrozná trať - pro Trabanty.") V posledních letech se o pořadí rozhodovalo prakticky jen v různých soutěžích na stanovištích PK (průjezdních kontrol). Tento stav se mně moc nelíbil, proto jsem velmi rád, že se letos o pořadí opět rozhodovalo za volantem vozidla. Prvních osm vozidel absolutního pořadí mělo totiž ve všech ČK (časových kontrolách) správný čas, tudíž nula trestných bodů.

          

    Hned v 1. etapě byla jízda zručnosti. A tady se právě rozhodovalo o celkovém pořadí v soutěži mezi posádkami, které zajely všechny ČK bezchybně, bez trestných bodů. Dosažený čas měl samozřejmě vliv i na pořadí dalších vozidel. Někdo tratí jízdy zručnosti hladce projel, někomu to trvalo déle.

           

    Jedna z PK byla umístěna v kamenolomu a všem, pokud vím, se velmi líbila. Některá vozidla (hlavně tedy jedno) se tam téměř ztrácela.

         

    Stejně jako vloni jsme využili vzájemných sympatií v obcích Hošťálková, Liptál a Lhota u Vsetína. Proto jsme v těchto obcích zřídili opět ČK a PK, které byly hojně navštívené místními zájemci o vojenská historická vozidla. V Hošťálkové, v areálu Zámecké vinárny jsme v rámci ČK vydávali posádkám guláš z Hotelu Sirákov, jednoho z našich sponzorů ze Syrákova.

                                                       

    V jednom, "nejtěžším", useku mimo zpevněné komunikace byla jedna hlubší louže plná bláta. Alespoň se někteří účastníci pobavili, případně zavzpomínali, jak se dříve jezdilo (a někde ještě stále jezdí).

        

    Všichni se dostali v pořádku do cíle, pouze jedno auto s technickým problémem. Odpolední pohodu v kempu trochu zčeřily tradiční dětské soutěže a pak už bylo v 19 hodin vyhlašování výsledků. Díky dalším našim sponzorům mmcite a těsnění Kalina Zlín jsme měli ceny pro všechny posádky, které byly hodnoceny v cíli. Z výborné cukrárny U Šarmanů v Držkové jsme dostali krásný dort pro řidiče posledního vozidla. Po vyhlášení výsledků nám k poslechu i tanci hrála zlínská kapela Karma.

      

Srazu se letos zúčastnilo 59 vozidel, plus asi patnáct vozidel členů VCC Zlín.

Pokud máte zájem o DVDéčko, na kterém je zachycený letošní sraz, vyplňte tento formulář. Váš kontakt bude odeslán autorovi, kterým je Jarek Valach ml. On si s Vámi dohodne zaplacení, předání a vše ostatní. Cena je 120,-Kč plus poštovné.
Upozornění: DVDéčko bude k dispozici kolem Vánoc.

 

 

Foto Vladimír Chlopčík, Marek Dvorník a Jan Trčala © Vladimír Chlopčík 2012

 

Zobrazeno

4125

x