26. zlínský sraz historických vojenských vozidel

Držková 12. - 14. 8. 2016


    Již pošesté v řadě jsme udělali náš sraz v autokempu Patriot v Držkové, kam dorazilo 68 vozidel. Když k tomu přidáme asi 20 vozidel VCC Zlín, je areál kempu tak akorát plný. Akci jsme pořádali za podpory Zlínského kraje a obce Držková.

             


    Ještě ve středu lilo, ale běhom víkendu bylo krásně a v terénu se neprášilo. V sobotu ráno se po rozpravě vydalo první vozidlo na trať soutěže v 09:00. Trať měla délku 50 km a byly na ní časové a průjezdní kontroly. V nich plnily posádky různé úkoly. V cíli bylo hodnocených 41 posádek.

                


    Jako každoročně proběhla v sobotu odpoledne v kempu řada dětských soutěží. Při večerním vyhlašování se tak dostaly ceny na všechy - na dospělé i děti. Z cukrárny U Šarmanů v Kašavě jsme dostali výborný dort pro posádku, která byla v cíli hodnocená jako poslední. Tato cena je populární, ale není jednoduché být poslední a nebýt diskvalifikovaný :-)

         


    Volnou zábavu doplňoval celý sobotní večer koncert skupiny Pěšáci.

   


    V neděli ráno na náš sraz vcelku pravidelně navazuje obecní akce, při které vyvezeme držkovské děti někam do okolí. Letos to bylo k pramenu řeky Dřevnice. Tam jsme se rozloučili a vrátili se zpět uklidit kemp.

     

 

 

Celkové výsledky soutěže najdete zde.
Můžete se také podívat na video z letošního srazu.

 

Zobrazeno

2354

x