Držková 24. - 26. 8. 2001

12. zlínský sraz historických vojenských vozidel jsme uspořádali opět v osvědčeném autokempu u obce Držková. V týdnu před srazem několikrát pořádně zapršelo, od čtvrtka do neděle bylo počasí výtečné, teploty se pohybovaly kolem třicítky, v noci těsně pod dvacet stupňů. Letos jsme tedy opravdu pořádně využili možnost koupání v požární nádrži. V minulých letech jsme se snažili udržet počet vozidel pod padesátkou, letos nás bylo přes šedesát.

V pátek večer byla závěrečná rozprava pořadatelů a noční vyjížďka v délce asi 1,5 hodiny. Největší problémy měl náš kamarád Ruda na kývačce Jawa. Tvrdil, že ostatní jedou do těžkého výjezdu do kamenitého kopce moc pomalu, on nemůže pořádně jet a proto má problémy. Jak se druhý den ukázalo, mohla to být pravda.

Sobota začala ranní rozcvičkou, na které se sešlo nečekaně dost lidí.

Sobotní soutěž měla délku 45 km a v cíli byla klasifikována 43 vozidla. Start prvního vozidla byl přesně v devět hodin.  Jedno auto muselo být dotaženo zpět do kempu na laně se zlomeným čepem v převodce řízení. Prý to bylo docela zajímavé táhnout na laně auto, kterému se volant volně protáčí kolem své osy.

Pro všechny, kteří dojeli do cíle jsme připravili řadu hodnotných cen. Poháry dostali vítězové veteránských ketegorií 4x2, 4x4 a motocyklů a také vítěz volné kategorie. Velmi těsné bylo pořadí v rychlostí zkoušce, kde se prvních šest vozidel namačkalo do pěti sekund. A právě tady se ukázala Rudova rychlost. Skončil na své Jawě na 3. místě absolutního pořadí RZ.

Po vyhlášení výsledků nasledovala volná zábava. V neděli dopoledne se všichni rozjeli domů a my jsme museli zbořit tábor a rozvézt všechny věci.