21. zlínský sraz historických vojenských vozidel

Držková 19. - 21. 8. 2011


    V letošním roce jsme se po sedmi letech vrátili do autokempu v Držkové, který se teď jmenuje Patriot. V pátek večer se nad Držkovou přehnala menší bouřka a potom už bylo krásně až do neděle.

          

    V sobotu ráno jsme museli náš obvyklý časový harmonogram posunout o půl hodiny. Důvodem byl cyklistický závod Rusavská padesátka, jehož trasa byla v úseku asi 2 km v protisměru trasy naší. My jsme odstartovali o půl hodiny dříve a cyklisté o hodinu později. Tím jsme se spolehlivě minuli. Celá letošní trať byla velmi lehká a vedla pouze po zpevněných lesních cestách a běžných komunikacích. Celkem byla soutě rozdělena do čtyř etap, v každé z nich byla i jedna průjezdní kontrola.

                               

    Kromě podpory, kterou jsme měli v obci Držková jsme nalezli pochopení i v obcích Hošťálková a Liptál. Proto jsme v těchto obcích zřídili časové kontroly, které navštívil značný počet (snad spokojených) diváků.

   

    Všichni se dostali v pořádku do cíle. Tradičně v 19 hodin začalo vyhlašování výsledků. Velmi lehká trať se podepsala na tom, že bodové odstupy byly minimální a v kategorii 4x4 došlo dokonce k bodové rovnosti na druhém a třetím místě. Z výborné cukrárny U Šarmanů v Držkové jsme dostali krásný dort pro řidiče posledního vozidla. Po vyhlášení výsledků nám k poslechu i tanci hrála zlínská kapela Jazzub.

       

    Srazu se letos zúčastnilo 61 aut a 5 motocyklů, plus asi dvacítka vozidel členů VCC Zlín.

   Pokud máte zájem o DVDéčko, na kterém je zachycený letošní sraz, vyplňte tento formulář. Já Váš kontakt předám autorovi, kterým je Jarek Valach ml. On si s Vámi dohodne zaplacení, předání a vše ostatní. Cena je 120,-Kč plus poštovné.

 

 

Foto Vladimír Chlopčík, Marek Dvorník a Jan Trčala © Vladimír Chlopčík 2011

 

Zobrazeno

4721

x