23. zlínský sraz historických vojenských vozidel

Držková 16. - 16. 8. 2013


    V autokempu Patriot v Držkové máme výborné zázemí, proto se sem rádi vracíme. Po letošním extrémně horkém létě přišel deštivý týden, pak se opět vyčasilo a na sraz bylo krásně. Letos byla trať stejně lehká jako vloni. Letos jsme, bohužel, nemohli uspořádat jízdu zručnosti, protože v daném prostoru byla hromada dřeva. Bylo krásně, v okolí Držkové jezdí hodně cyklistů, proto jsme ta trati (tam, kde to měli cyklisti s kopce) umístili výstražné cedule. Třeba si je četli, kdo ví.
V recepci pod stanem probíhalo vše standardně.

  

    Dlouholetý pravidelný účastník Ruda nejdříve v klidu probral se zahraničními účastníky přednosti svého skvělého stroje JAWA a pak na trati ukázal, že je stále rychlý jako blesk. (Který občas udeří i přímo do země.)

  

    Už sobotní ráno naznačilo, že bude hezký den. První vozidla odstartovala na trať soutěže v 9 hodin.

        

    Trať byla lehká, pouze s několika málo úseky po nezpevněných cestách. Jedna z PK byla umístěna v kamenolomu. Některá vozidla (hlavně tedy jedno) se tam téměř ztrácela.

                           

    Stejně jako vloni jsme využili vzájemných sympatií v obcích Hošťálková, Liptál a Lhota u Vsetína. Proto jsme v těchto obcích zřídili opět ČK a PK, které byly hojně navštívené místními zájemci o vojenská historická vozidla. V Hošťálkové, v areálu Zámecké vinárny jsme v rámci ČK vydávali posádkám guláš z Hotelu Sirákov, jednoho z našich sponzorů ze Syrákova.

   

    Všichni se dostali v pořádku do cíle, pouze jedno auto s technickým problémem. Odpolední pohodu v kempu trochu zčeřily tradiční dětské soutěže a pak už bylo v 19 hodin vyhlašování výsledků. Po vyhlášení výsledků nám k poslechu hrála u ohně zlínská kapela Karma.

         

    Srazu se letos zúčastnilo 51 vozidel, 6 motocyklů plus asi patnáct vozidel členů VCC Zlín.

 

 

Celkové výsledky soutěže.

Foto Vladimír Chlopčík, Jan Trčala © Vladimír Chlopčík 2013/td>

 

Zobrazeno

3185

x