24. zlínský sraz historických vojenských vozidel

Držková 15. - 17. 8. 2014

V autokempu Patriot v Držkové máme výborné zázemí, proto se sem rádi vracíme. Po vydatných deštích jsme museli zrušit v poslední etapě novou terénní část tratě, protože byla skutečně nesjízdná a navíc nám správce povolil průjezd pouze za suchého počasí. Během rozpravy se všichni účastníci dozvěděli průměrné rychlosti jízdy: 17 km/hod ve druhé etapě, v ostatních etapách 21 km/hod. Jak je vidět na hodinách, první vozidlo bylo na startu očekáváno v 8:30.

Na fotografiích z PK1 je zachycena většina startujících a část pořadatelů.

Rychlostní zkoušky, které jsme někdy jezdili v minulých ročnících, nahradila letos Jízda pomalosti. Soutěžící posádky měly za úkol jet od ČK1 rychlostí 9 km/hod s tím, že cíl Jízdy pomalosti je neznámo kde. V cíli jim bude změřený čas a za případnou odchylku budou dostávat trestné body. Moc jsem se na Jízdu pomalosti těšil a stálo to za to. Auta se plížila po šotolinové cestě a nikdo by ani neřekl, že závodí. Jízda pomalosti měřila 950 m. Správný čas tedy byl 6 min a 20 sec. Nejleší řidič byl o 1 sekundu pomalejší. Druhá nejlepší řidička o 2 sekundy rychlejší.

PK3 byla na rozhledně Maruška. Úkolem bylo určit vzdušnou vzdálennost lokality Vičanov. Tolerance byla 50 m. Jedna posádka se do této tolerance trefila.

U zámečku v Hošťálkové byla již tradičně ČK2. Náš sponzor z Hotelu Sirákov na Syrákově nám opět dal guláše. A protože jsme nebyli v práci, ale na závodech, byla na guláš jenom čtvrthodina.

Následovaly PK4, ČK3 a cíl. Kameramanka vylezla téměř až na posed, aby měla hezké záběry shora.

Srazu se letos zúčastnilo 44 aut, 4 motocykly plus asi patnáct vozidel členů VCC Zlín.